Club koňské historie
PRAVIDELNÉ HUDEBNÍ VEČERY VŠECH ŽÁNRŮ
Výzdoba interiéru je průřez koňským světem:
- závodiště Velká Chuchle
- Zemský hřebčinec Písek Velká Pardubická 1992
- chov shetlandů v Čechách
- historie vozatajství
- historie a současnost fiakrů a další
Zajistíme pro Vás:
- Rodinné oslavy
- Rauty
- Podnikové večírky
- Svatby
- Hudební produkce
- Velkoplošné projekce – sportovní přenosy
- Smuteční hostiny
- Catering v našich i Vámi vybraných prostorách
Dále jsme pro Vás připravili:
- Muzeum koňské historie
- Českou kuchyň
- Tankové pivo
- Každý den polední menu
- Pro užší společnost máme salonek pro 20 osob
- Salónek pro 40 osob s vlastním barem
O Clubu koňské historie
Nápad na založení koňařského klubu vznikl při přátelském posezení bývalých vozatajců, turfmanů a koňařských fandů. A protože to bylo v restauraci U vodárny, kde právě probíhala přestavba podzemních partií domu, bylo o sídle klubu rozhodnuto.
Otevření
Slavnostní otevření Klubu koňské historie proběhlo 11. října 2005 za přítomnosti vzácných hostů, koňařů, a pochopitelně se také hrála country muzika v provedení kapely Sebranka. Restaurační zařízení s kapacitou 120 míst bylo zcela zaplněno, včetně salonku pro 20 hostů.
Naše ‚Expozice‘
Co se návštěvníkům Klubu z koňské historie nabízí?
Hned u vchodu si mohou přečíst v pětijazyčném provedení Modlitbu pro koně, dále ve vstupní části sálu napravo nahlédnou do historie českého vozatajství, kde jsou představeny takové legendy tohoto sportu, jakými bezesporu byli a jsou Jirka Nesvačil, Fero Krupský, Jiří Jemelka a Tomáš Barták.
Vlevo je prezentována originální zástavou Martell Velká Pardubické z roku 1992, která měla prvního zahraničního sponzora po době budování socialismu u nás a představitelé museli tenkrát přihlížet, do té doby u nás v takovém rozsahu neznámému, řádění ‚milovníků‘ zvířat. Byl to poslední dostih s původními parametry obávaného Taxisova příkopu.
K vidění je také foto slavného steeplechase žokeje Václava Chaloupky, který se právě do historie Pardubické nesmazatelně zapsal. Je zde představen i nejslavnější dostihový hřebec Nearco, vítězka OAKS Lokalita, derby vítěz Vrapím, v jehož sedle u nás poprvé vyhrála tento nejprestižnější dostih žena Míla Hermansdorferová, a další. V úvodní části sálu jsou také vystaveny unikátní kočárové anglické chomoutové postroje tzv. zlaté a uherský poprsní postroj.
V části blíže pódiu, kde se prezentují hudební skupiny všech směrů, navazují na tuto expozici selské české pracovní postroje pro chladnokrevné a teplokrevné koně a Bulharská slavnostní ohlávky. Své malé zastoupení zde má nejen dostihové závodiště ve Velké Chuchli, ale i Jockey Club. Mezi historickými fotografiemi najdeme i portrét nestora československého turfu herce Rudolfa Deyla staršího, ale také Zemský hřebčín v Písku, který v roce 2002 oslavil sté výročí svého trvání. K vidění je v Klubu také část poprsního postroje, pomocí jehož koně tahaly v 1.světové válce kanony.
A v přilehlých chodbách je zpracována historie chovu shetlandského pony u nás, zakladatele hřebčí linie A hřebce Artura, šampión otcem ČT dvouletých hříbat ročníku 2005 Filipa, šampiónku ČR 2005 Danu a trigu minihorses Antonína Sádla. K vidění jsou i fotografie čtyřspřeží černých shetlandských hřebců a další. Zmapována je také historie fiakrů u nás od roku 1781 až do roku 1989 a v druhé části je zachycen rozvoj tohoto oboru až do současnosti.
Tvůrci jednotlivých ukázek z koňařského světa si nekladli za cíl zachytit svět koní v celém spektru a úplnosti, ale přiblížit tohoto čtyřnohého přítele, který lidstvo provází po celou dobu jeho novodobé historie, i těm, kteří neměli tu možnost se s koňmi blížeji seznámit. A v neposlední řadě i pomocí tohoto vytvořit v Klubu koňské historie tu správnou a příjemnou hospodskou atmosféru.
Nabídka
- firemní večírky, školení, srazy
- rodinné oslavy, výročí, narozeniny
- smuteční hostiny
- kapacita 100 osob